sxc.hu
sxc.hu

Rozwiązania WIOO szansą dla biznesu, nauki, edukacji i administracji publicznej

Ryszard Michalski
2012-01-20

Przedstawiamy Państwu prezentację autorstwa dr inż. Wiesława Barcikowskiego pt. „Rozwiązania WIOO szansą dla biznesu, nauki, edukacji i administracji publicznej”.


W prezentacji przedstawione są rodzaje i przykłady rozwiązań opartych na Wolnym i Otwartym Oprogramowaniu. Opisane są wdrożenia uniwersalne, jak i specjalistyczne, wykorzystywane zarówno w biznesie i nauce. Poruszona jest także problematyka stosowania WIOO w administracji publicznej w Polsce, i odniesienia tego do całej Unii Europejskiej. Wskazane są także przykładowe rozwiązania technologiczne, organizacyjne i legislacyjne. Ponadto prezentacja odnosi się również do przewidywań odnośnie roli WIOO w przyszłości.

Z prezentacją można zapoznać się tutaj.

Autor prezentacji - dr inż. Wiesław Barcikowski jest pracownikiem naukowym Wojskowej Akademii Technicznnej na Wydziale Cybernetyki.

Prezentacja materiału miała miejsce 16.12.2011 r. na Politechnice Poznańskiej podczas konferencji pt.:  Współpraca sektorów biznesu i nauki w zakresie innowacji informatycznych - szanse i możliwości” organizowanej w ramach Projektu „Internetowa, ogólnopolska baza informatycznych projektów badawczych otwartej innowacji - „Platforma współpracy- SPINACZ”.