MAIC honorowym patronem projektu!

Ryszard Michalski
2012-11-23

Miło nam poinformować, że Minister Administracji i Cyfryzacji, Pan Michał Boni, objął honorowym patronatem projekt "Monitorowanie ogłoszeń przetargowych na oprogramowanie i sprzęt komputerowy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej oraz podejmowanie interwencji w przypadku wykrycia nieprawidłowości".


Decyzja została podjęta 16 listopada 2012 r. W piśmie do Fundacji Minister podkreślił, iż: „Z wielką satysfakcją obejmuję patronat honorowy nad inicjatywą „Monitorowanie ogłoszeń przetargowych na oprogramowanie i sprzęt komputerowy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej oraz podejmowanie interwencji w przypadku wykrycia nieprawidłowości", której organizatorem jest Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Minster życzy również wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia sukcesów i satysfakcji. Z pełną treścią dokumentu można zapoznać się tutaj.

Nasze doświadczenia z realizacji poprzednich dwóch edycji projektu wskazują, że patronat MAIC ma bardzo istotne znaczenie dla podniesienia wiarygodności naszych działań w oczach przedstawicieli administracji publicznej. Jesteśmy przekonani, że udzielony patronat przyczyni się do zwiększenia oddziaływania projektu i zmobilizuje jego odbiorców (jednostki administracji publicznej) do poważnego traktowania przesyłanych interwencji i zapytań co niewątpliwie podniosie skuteczność podejmowanych działań.

Dziękując za objęcie patronatem honorowym naszego projektu, pragniemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by jego realizacja miała jak najlepszy wpływ na przebieg informatyzacji jednostek administracji publicznej i efektywność jej funkcjonowania, jak również - pośrednio - na walkę z wykluczeniem cyfrowym i rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Projekt "Monitorowanie ogłoszeń przetargowych na oprogramowanie i sprzęt komputerowy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej oraz podejmowanie interwencji w przypadku wykrycia nieprawidłowości" jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu „Demokracja w działaniu”.