O projekcie PPP IT w TV Biznes

Rafał Brzychcy
2010-01-22

Dziś (22 stycznia) o godz. 21.00, w TV Biznes wywiady nt. projektu "Prawidłowe i transparentne przetargi publiczne IT", prowadzonego przez Fundację Wolnego i Otwartego Oprogramowania.


W programie "Saldo dnia" wypowiadają się m.in. dr Tomasz Barbaszewski - Przewodniczący Rady Ekspertów Fundacji, Rafał Brzychcy - Prezes Zarządu FWiOO, Krzysztof Siewicz - prawnik oraz Marcin Zalicki - Prezes firmy Amazis.net (niegdyś dystrubutora Mandriva Linux na Polskę).

Dla TV Biznes i jej widzów szczególnie interesujący jest wpływ, jaki przetargi na oprogramowanie w urzędach publicznych wywierają na rozwój lokalnych rynków IT - obecna sytuacja, gdy rynek oprogramowania dla administracji jest w praktyce zmonopolizowany, jest bardzo niekorzystna dla firm oferujących wolne i otwarte oprogramowanie, które są dyskryminowane już na etapie konstruowania SIWZ.

Reload Image
Autor: CopyMe
2010-01-26 00:53:36
Bardzo ciszy mnie fakt, iż Fundacja Wolne i Otwartego Oprogramowania prowadzi tą bardzo ważna akcję. Cieszą również sukcesy, które akcja odnosi i liczę, iż z czasem będzie ich znacznie więcej. Pozdrawiam
Autor: rysiek
2010-01-23 19:01:11
doskonale! media się interesują, może uda się oszczędzić parę złotych - przy okazji wprowadzając WiOO do urzędów... :)
Autor:
2010-01-23 16:23:19
Nagrał to może ktoś? Bo byłem w trasie akurat i nie miałem jak obejrzeć :-(