Podsumowanie szkolenia 22 kwietnia we Wrocławiu

Grzegorz Kmita
2010-04-26

22 kwietnia 2010 r. zorganizowaliśmy we Wrocławiu czwarte z cyklu szkoleń pt. Konstruowanie zamówień publicznych na narzędzia informatyczne dla przedstawicieli urzędów administracji publicznej.


W szkoleniu wzięli udzial przedstawiciele:

- Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
- Izby Celnej we Wrocławiu
- Ośrodka Informatyki Wojewódzki Bank Danych Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego
- Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy
- Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie

Część pierwszą, poświęconą prawnym aspektom przetargów na oprogramowanie, poprowadziła Małgorzata Ludwik, radca prawny, specjalizująca się w prawie autorskim, prawie zamówień publicznych oraz postępowaniach arbitrażowych. W drugiej części omówione zostały aspekty technologiczno-wdrożeniowe, związane z informatyzacją urzędów publicznych, z elementami analizy finansowej - w roli prowadzącego wystapił Marek Zibrow, Ekspert Wiodący w Zespole ds. Edukacji Informatycznej przy Radzie Ekspertów Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, z kilkunastoletnim doświadczeniem w dziedzinie informatyzacji zarówno instytucji publicznych (administracja, edukacja, służba zdrowia), jak i przedsiębiorstw.

Warto podkreślić dużą aktywność uczestników szkolenia, którzy wymieniali się doświadczeniami w dziedzinie ogłaszania przetargów i informatyzacji w urzędach; toczyły się także dyskusje o przeszkodach, jakie napotyka wdrażanie otwartych rozwiązań. Było to bardzo wartościowe uzupełnienie głównego programu szkolenia.

Dziękujemy za aktywny udział w szkoleniu, i już teraz zapraszamy na kolejne, które odbędzie się w dn. 20 maja w Gdańsku. Zapisy już trwają, wkrótce więcej szczegółów.

Reload Image